schengen visa schengen vizesi almak isveç vizesi nasıl alınır.

Merhaba yazıma başlamadan önce schengen vizesi almak yada schengen vizesi nasıl alınır İsveç’e vize nasıl alınır diye çok araştırdım fakat herhangi bir kaynak bulamadım. Bu yüzden söyle bir yazı yazma gereği durdum.

Şimdi size schengen vizesi nasıl alınır İsveç konsolosluğu  size ne sorar nasıl işler onlardan kısaca bahsedeceğim.

Öncelikle vize için geçerli bir pasaportunuzun olması lazım en az 6 aylık.

Daha sonra kendinizde evrak toplayıp İsveç konsolosluğuna teslim edebilirsiniz yada VGS Global adında bir aracı firma var bu firma vasıtasıyla da vizeye başvurabilirsiniz.  Ben başvurumda VFS Globalı tercih ettim çünkü İsveç konsolosluğu İstanbul’da ve benim gitme şansım yoktu.

VFS Globalin İnternet sitesinden randevu aldım randevum kasım ayının 10. günüydü ve o gün sabah erkenden merkeze gittim.

Görevli arkadaşlara gerekli evrakları teslim ettim. yaklaşık 4 gün sonra konsolosluktan arandım ve rutin sorular olan neden gideceksin tanıdığın var mı? gittiğinde nereleri gezeceksin gibi sorulara biraz sert bir dille cevap vererek görüşmeyi sonlandırdık ve yaklaşık 15 iş günü sonra pasaportum istediğim vize süresince onaylanmış şekilde VFS Global şubesine geldi, bende gidip oradan alım.

Aslında evraklarınız tam ve sorulan sorulara net iseniz vize çıkmasında sorun yaşamıyorsunuz diye bilirim.

Aksolotl axolotl meksika semenderi

Aksolotl axolotl (Ambystoma mexicanum), kaplan semenderi grubuna ait Meksika köstebek semenderlerinin en tanınmışlarındandır.

Fiyatı türkiye şartlarında 45 Tl ile 300 Tl arasında değişmektedir.

Normal tatlı su akvaryumunda balık besler gibi besleyebilirsiniz.

Bu türün larvaları metamorfoz geçiremezler, bu sebepten yetişkinleri suda yaşar ve solungaçları vardır. Bu türün habitatı asıl olarak Meksika Chalco Gölü ve Meksika’nın dağ gölleridir.

Ayrıca meksika semenerleri basıl beslenir derseniz tatlı su balıklarına verilen yemler ile beslene bildiği gibi canlı yemde yemektedir.

Aksolotllar, vücutlarının çeşitli parçalarını ve uzuvlarını yeniden üretebilme yeteneğine sahip olduklarından, kolay üretilebildiklerinden ve embriyolarının büyük oluşundan dolayı bilimsel araştırmalarda yaygın olarak kullanılırlar. Birçok ülkede ev hayvanı olarak da yetiştirilmekteler.

ikale sözleşmesi gelir vergisi iadesi dilekçe örneği

CUMHURİYET VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜNE
Konu : İkale Sözleşmesi veya Karşılıklı Sonlandırma Sözleşmesi Kapsamında Gelir Vergisi İade Talebi
Adı Soyadı/Unvanı :
T.C./Vergi Kimlik Numarası :
Adres :
Cep Telefonu :
Onay Tarihi :
İVD İşlem Numarası :
Kesinti yapılan tutara ait ücret bordrosunun dönemi :
Sözleşme yapılan mükellef :
İkale veya karşılıklı sonlandırma sözleşmesi kapsamında gelir vergisi
kesintisi iade talebine ilişkin açılmış bir dava var mı :
İade tutarının yatırılacağı banka hesap bilgileri :
Banka Adı :
Şehir ve Şube Bilgileri :
İban Numarası :
Yukarıda bilgileri verilen mükellef ile ikale veya karşılıklı sonlandırma sözleşmesi yaparak işten ayrılmış bulunmaktayım. Yapılan sözleşme gereği tarafıma ek ödeme adı altında yapılan bu ödeme üzerinden haksız gelir vergisi kesintisi yapılmış olup yapılan bu kesintinin 7162 sayılı Kanunla
Gelir Vergisi Kanununa eklenen geçici 89 uncu madde uyarınca, belirttiğim
yatırılmasını talep ediyorum.
İadesini talep ettiğim vergi alacağı ile ilgili olarak; dava açmayacağımı, kanun yollarına başvurmayacağımı ve açmış olduğum tüm davalardan vazgeçtiğimi bildirir, gereğinin yapılmasını talep ederim.
Saygılarımla.
EK1 :
EK2 :

Web sitesi trafiği nasıl arttırılır?

Merhaba arkadaşlar sizinde bir web siteniz var ve trafiğiniz yoksa ve google da indexlenmiyorsanız bunu sorun etmeyin kurduğumuz whatsapp grubuna üye olarak sitenizi paylaşabilir ve grup üyleri tarafından sitenize tıklanarak sizde trafik kazanabilirsiniz.

https://chat.whatsapp.com/JP1Pao8NCBgEkg8ZSuM1aG

Yukardaki linke tıklayarak gruba üye olabilirsiniz.

Bol trafikler.

 

Web sitesi trafiğini artırmak için

Web sitesi
Web sitesine nasıl trafik kazandırırım?

Merhaba arkadaşlar bir web siteniz var ve hiç kimse girmiyor mu?

Aklıma şöyle bir fikir geldi. Bir whatsapp grubu kurup değişik il ve ülkelerden gruba dahil olan kişilere web sitemize girmelerini istemek ve haliyle bizde onların sitelerine girerek karşılıklı link değişimi yerine bu şekilde bir trafik oluşturabiliriz diye düşünüyorum.

Ne dersiniz sizcede olur mu?

Yorumlarınızı altta bekliyorum.

Bol trafikler.