schengen visa schengen vizesi almak isveç vizesi nasıl alınır.

Merhaba yazıma başlamadan önce schengen vizesi almak yada schengen vizesi nasıl alınır İsveç’e vize nasıl alınır diye çok araştırdım fakat herhangi bir kaynak bulamadım. Bu yüzden söyle bir yazı yazma gereği durdum.

Şimdi size schengen vizesi nasıl alınır İsveç konsolosluğu  size ne sorar nasıl işler onlardan kısaca bahsedeceğim.

Öncelikle vize için geçerli bir pasaportunuzun olması lazım en az 6 aylık.

Daha sonra kendinizde evrak toplayıp İsveç konsolosluğuna teslim edebilirsiniz yada VGS Global adında bir aracı firma var bu firma vasıtasıyla da vizeye başvurabilirsiniz.  Ben başvurumda VFS Globalı tercih ettim çünkü İsveç konsolosluğu İstanbul’da ve benim gitme şansım yoktu.

VFS Globalin İnternet sitesinden randevu aldım randevum kasım ayının 10. günüydü ve o gün sabah erkenden merkeze gittim.

Görevli arkadaşlara gerekli evrakları teslim ettim. yaklaşık 4 gün sonra konsolosluktan arandım ve rutin sorular olan neden gideceksin tanıdığın var mı? gittiğinde nereleri gezeceksin gibi sorulara biraz sert bir dille cevap vererek görüşmeyi sonlandırdık ve yaklaşık 15 iş günü sonra pasaportum istediğim vize süresince onaylanmış şekilde VFS Global şubesine geldi, bende gidip oradan alım.

Aslında evraklarınız tam ve sorulan sorulara net iseniz vize çıkmasında sorun yaşamıyorsunuz diye bilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir